2013 NASCAR Sprint Cup Series

From 506 Archive
Jump to navigation Jump to search

Originally compiled by Ryan21.

Daytona Speedweeks (NSCS, NNS, NCWTS)

FEBRUARY

Friday 2/15:

5:00-6:00 NSCS Sprint Unlimited Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

6:30-7:30 NSCS Sprint Unlimited Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Krista Voda, Matt Yocum

Saturday 2/16:

11:00-1:00 NSCS Daytona 500 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Krista Voda

2:00-4:00 NSCS Daytona 500 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

8:00 -  NSCS Sprint Unlimited (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum, Krista Voda, Jeff Hammond

Sunday 2/17:

1:00-4:00 NSCS Daytona 500 Qualifying (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum, Krista Voda, Jeff Hammond

Wednesday 2/20:

12:00-1:30 NSCS Daytona 500 Practice 3 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

2:30-4:00 NSCS Daytona 500 Practice 4 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Krista Voda, Steve Byrnes

Thursday 2/21:

10:00-12:00 NNS DRIVE4COPD 300 Final Practice (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

12:00-1:00 NCWTS NextEra Energy Resources 250 Practice 1 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Bob Dillner, Ray Dunlap

2:00 - NSCS Budweiser Duel (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum, Hermie Sadler

6:00-7:30 NCWTS NextEra Energy Resources 250 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Friday 2/22:

11:00-12:00 NSCS Daytona 500 Practice 5 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Krista Voda

12:30-1:30 NSCS Daytona 500 Practice 6 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

1:30-3:30 NCWTS NextEra Energy Resources 250 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

3:30-5:30 NNS DRIVE4COPD 300 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Vince Welch, Jamie Little

7:30 - NCWTS NextEra Energy Resources 250 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 2/23:

10:30-12:00 NSCS Daytona 500 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

1:15 - NNS DRIVE4COPD 300 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 2/24:

1:00 - NSCS Daytona 500 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum, Krista Voda, Jeff Hammond

Phoenix (NSCS, NNS)

MARCH

Friday 3/1:

12:00-1:30 NNS Dollar General 200 Practice 1 (SPEED): John Roberts, Phil Parsons, Jeff Hammond, Ray Dunlap, Hermie Sadler

2:00-3:30 NSCS Subway Fresh Fit 500 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

3:30-4:30 NNS Dollar General 200 Final Practice (SPEED): John Roberts, Phil Parsons, Jeff Hammond, Ray Dunlap, Hermie Sadler

6:00-7:30 NSCS Subway Fresh Fit 500 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

Saturday 3/2:

12:00-1:00 NSCS Subway Fresh Fit 500 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

1:00-2:30 NNS Dollar General 200 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Jeff Hammond, Phil Parsons, Ray Dunlap, Hermie Sadler

3:00-4:00 NSCS Subway Fresh Fit 500 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

4:30 - NNS Dollar General 200 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 3/3:

3:00 - NSCS Subway Fresh Fit 500 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum, Krista Voda, Jeff Hammond

Las Vegas (NSCS, NNS)

Friday 3/8:

1:00-3:00 NNS Sam's Town 300 Practice 1 (SPEED): RAINED OUT

3:00-4:30 NSCS Kobalt Tools 400 Practice 1 (SPEED): RAINED OUT

4:30-6:30 NNS Sam's Town 300 Final Practice (SPEED): RAINED OUT

6:30-8:00 NSCS Kobalt Tools 400 Qualifying (SPEED): RAINED OUT

Saturday 3/9:

11:00-12:30 NNS Sam's Town 300 Final Practice (SPEED): John Roberts, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

12:30-1:30 NSCS Kobalt Tools 400 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

2:30-3:30 NSCS Kobalt Tools 400 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Krista Voda, Matt Yocum

4:15 - NNS Sam's Town 300 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 3/10:

3:00 - NSCS Kobalt Tools 400 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum, Krista Voda, Jeff Hammond

Bristol (NSCS, NNS)

Friday 3/15:

10:30-12:00 NNS Jeff Foxworthy's Grit Chips 300 Practice 1 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

12:00-1:30 NSCS Food City 500 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

2:00-3:30 NNS Jeff Foxworthy's Grit Chips 300 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

3:30-5:00 NSCS Food City 500 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

Saturday 3/16:

9:00-10:00 NSCS Food City 500 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Krista Voda

12:00-1:00 NSCS Food City 500 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

2:00 - NNS Jeff Foxworthy's Grit Chips 300 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 3/17:

1:00 - NSCS Food City 500 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

California (NSCS, NNS)

Friday 3/22:

2:30-4:30 NSCS Auto Club 400 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Chris Neville

4:30-7:00 NNS Royal Purple 300 Final Practice (SPEED): Steve Byrnes, Jeff Hammond, Phil Parsons, Wendy Venturini, Bob Dillner

7:00-9:00 NSCS Auto Club 400 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Krista Voda, Chris Neville

Saturday 3/23:

12:30-1:30 NSCS Auto Club 400 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

1:30-3:30 NNS Royal Purple 300 Qualifying (SPEED): Steve Byrnes, Jeff Hammond, Phil Parsons, Wendy Venturini, Bob Dillner

3:30-4:30 NSCS Auto Club 400 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

5:00 - NNS Royal Purple 300 (ESPN): Allen Bestwick, Rusty Wallace, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 3/24:

3:00 - NSCS Auto Club 400 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

Martinsville (NSCS, NCWTS)

APRIL

Friday 4/5:

10:30-12:00 NCWTS Kroger 250 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Hermie Sadler, Ray Dunlap

12:00-1:30 NSCS STP Gas Booster 500 Practice 1 (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Krista Voda, Matt Yocum

8:00-9:30 NSCS STP Gas Booster 500 Qualifying (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

Saturday 4/6:

1:30 - NCWTS Kroger 250 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler, Bob Dillner

11:30-12:30 NSCS STP Gas Booster 500 Final Practice (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

Sunday 4/7:

1:00 - NSCS STP Gas Booster 500 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

Texas (NSCS, NNS)

Rockingham (NCWTS)

Friday 4/12:

12:30-2:00 NSCS NRA 500 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Bob Dillner, Matt Yocum

3:00-4:30 NSCS NRA 500 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

5:00-6:00 NNS O'Reilly Auto Parts 300 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Carl Edwards, Andy Petree, Jamie Little, Vince Welch

6:30-8:00 NSCS NRA 500 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Krista Voda, Steve Byrnes

8:30 - NNS O'Reilly Auto Parts 300 (ESPN2): Allen Bestwick, Carl Edwards, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Saturday 4/13:

7:30 - NSCS NRA 500 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

Sunday 4/14:

2:00 - NCWTS North Carolina Education Lottery 200 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Kansas (NSCS, NCWTS)

Friday 4/19:

1:00-2:30 NSCS STP 400 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

3:00-4:00 NCWTS SFP 250 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

4:30-6:00 NSCS STP 400 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

Saturday 4/20:

10:00-11:00 NSCS STP 400 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

11:00-12:00 NCWTS SFP 250 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

12:30-1:30 NSCS STP 400 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

2:00 - NCWTS SFP 250 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Sunday 4/21:

1:00 - NSCS STP 400 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

Richmond (NSCS, NNS)

Friday 4/26:

12:00-2:00 NSCS Toyota Owners 400 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

2:30-3:30 NSCS Toyota Owners 400 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

4:00-5:00 NNS Toyota Care 250 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Carl Edwards, Andy Petree, Jamie Little, Vince Welch

5:30-7:00 NSCS Toyota Owners 400 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

7:30 - NNS Toyota Care 250 (ESPNEWS): Allen Bestwick, Carl Edwards, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Vince Welch

Saturday 4/27:

7:30 - NSCS Toyota Owners 400 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

Talladega (NSCS, NNS)

MAY

Friday 5/3:

12:00-2:00 NNS Aaron's 312 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Rusty Wallace, Andy Petree, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

2:00-3:00 NSCS Aaron's 499 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

3:30-4:30 NSCS Aaron's 499 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

Saturday 5/4:

12:00-2:30 NSCS Aaron's 499 Qualifying (SPEED): RAINED OUT

3:00 - NNS Aaron's 312 (ESPN): Allen Bestwick, Carl Edwards, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 5/5:

1:00 - NSCS Aaron's 499 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Matt Yocum, Krista Voda

Darlington (NSCS, NNS)

Friday 5/10:

11:30-1:30 NSCS Bojangles' Southern 500 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

2:00-3:00 NSCS Bojangles' Southern 500 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

3:30-5:00 NNS VFW Sport Clips Help a Hero 200 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Shannon Spake

5:00-6:30 NSCS Bojangles' Southern 500 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

7:30 - NNS VFW Sport Clips Help a Hero 200 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Dr. Jerry Punch, Shannon Spake, Vince Welch

Sunday 5/11:

6:30 - NSCS Bojangles' Southern 500 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Matt Yocum, Krista Voda

Charlotte All-Star Weekend (NSCS, NCWTS)

Friday 5/17:

10:30-12:00 NCWTS NC Education Lottery 200 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

12:00-1:30 NSCS Sprint Showdown Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

1:30-3:00 NSCS Sprint All-Star Race Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

4:00-5:00 NCWTS NC Education Lottery 200 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

5:00-6:00 NSCS Sprint Showdown Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

6:00-7:30 NSCS Sprint All-Star Race Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

8:00 - NCWTS NC Education Lottery 200 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 5/18:

7:30 - NSCS Sprint Showdown (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Matt Yocum, Krista Voda

9:00 - NSCS Sprint All-Star Race (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Matt Yocum, Krista Voda

Charlotte (NSCS, NNS)

Thursday 5/23:

1:00-3:30 NNS History 300 Practice 2 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

3:30-5:00 NSCS Coca-Cola 600 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

5:00-6:30 NNS History 300 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

7:00-8:30 NSCS Coca-Cola 600 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

Saturday 5/25:

10:00-11:00 NSCS Coca-Cola 600 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

11:00-12:00 NNS History 300 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Shannon Spake, Mike Massaro

1:00-2:00 NSCS Coca-Cola 600 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Steve Byrnes

2:45 - NNS History 300 (ABC): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Shannon Spake

Sunday 5/26:

6:00 - NSCS Coca-Cola 600 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Krista Voda, Matt Yocum

Dover (NSCS, NNS, NCWTS)

Friday 5/31:

10:00-11:00 NCWTS Lucas Oil 200 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

11:00-12:30 NSCS FedEx 400 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Krista Voda

12:30-3:00 NNS 5-Hour Energy 200 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

3:00-4:30 NSCS FedEx 400 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

5:00 - NCWTS Lucas Oil 200 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

JUNE

Saturday 6/1:

10:00-11:00 NSCS FedEx 400 Practice 2 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

11:00-12:00 NNS 5-Hour Energy 200 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Mike Massaro, Shannon Spake

1:00-2:00 NSCS FedEx 400 Final Practice (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Matt Yocum

2:30 - NNS 5-Hour Energy 200 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch, Shannon Spake

Sunday 6/2:

1:00 - NSCS FedEx 400 (FOX): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Steve Byrnes, Jeff Hammond, Matt Yocum, Krista Voda

Pocono (NSCS)

Iowa (NNS)

Texas (NCWTS)

Friday 6/7:

1:30-3:00 NSCS Party in the Poconos 400 Practice 1 (SPEED): RAINED OUT

3:30-5:30 NSCS Party in the Poconos 400 Qualifying (SPEED): RAINED OUT

9:00 - NCWTS WinStar World Casino 400k (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 6/8:

10:00-11:00 NSCS Party in the Poconos 400 Practice 2 (SPEED): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Marty Snider, Ralph Sheheen

11:30-1:00 NSCS Party in the Poconos 400 Final Practice (SPEED): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Matt Yocum

8:00 - NNS Pioneer Hi-Bred 250 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch RAINED OUT

Sunday 6/9:

11:00 - NNS Pioneer Hi-Bred 250 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch

1:00 - NSCS Party in the Poconos 400 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum

Michigan (NSCS, NNS)

Friday 6/14:

11:30-1:00 NSCS Quicken Loans 400 Practice 1 (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Chris Neville, Matt Yocum

1:00-3:30 NNS Alliance Truck Parts 250 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Ray Dunlap

3:30-5:00 NSCS Quicken Loans 400 Qualifying (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Ralph Sheheen, Marty Snider

Saturday 6/15:

10:30-12:00 NNS Alliance Truck Parts 250 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Jamie Little, Mike Massaro

12:30-1:30 NSCS Quicken Loans 400 Final Practice (SPEED): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Ralph Sheheen, Matt Yocum

2:15 - NNS Alliance Truck Parts 250 (ABC): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch

Sunday 6/16:

1:00 - NSCS Quicken Loans 400 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum

Sonoma (NSCS)

Road America (NNS)

Friday 6/21:

4:00-6:00 NSCS Toyota/Save Mart 350 Practice 1 (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Marty Snider, Matt Yocum

6:30-8:00 NSCS Toyota/Save Mart 350 Final Practice (SPEED): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Ralph Sheheen, Chris Neville

Saturday 6/22:

12:00-1:30 NNS Johnsonville Sausage 200 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Rusty Wallace, Andy Petree, Dave Burns, Dr. Jerry Punch

2:00-4:00 NSCS Toyota/Save Mart 350 Qualifying (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Marty Snider, Chris Neville

5:00 - NNS Johnsonville Sausage 200 (ESPN): Allen Bestwick, Rusty Wallace, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch, Shannon Spake

Sunday 6/23:

3:00 - NSCS Toyota/Save Mart 350 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum

Kentucky (NSCS, NNS, NCWTS)

Thursday 6/27:

5:00-6:30 NCWTS UNOH 225 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

8:00- NCWTS UNOH 225 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Friday 6/28:

11:30-12:30 NSCS Quaker State 400 Practice 1 (SPEED): Rick Allen, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Ralph Sheheen

1:30-3:00 NSCS Quaker State 400 Final Practice (SPEED): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Marty Snider

3:30-5:00 NNS Feed The Children 300 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Hermie Sadler, Bob Dillner

5:00-6:30 NSCS Quaker State 400 Qualifying (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Marty Snider, Chris Neville

7:30 - NNS Feed The Children 300 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Mike Massaro, Shannon Spake

Saturday 6/29:

7:30 - NSCS Quaker State 400 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum RAINED OUT

Sunday 6/30:

12:00 - NSCS Quaker State 400 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum

Daytona (NSCS, NNS)

JULY

Thursday 7/4:

2:30-4:00 NNS Subway Firecracker 250 Practice 1 (SPEED): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Bob Dillner, Wendy Venturini

4:00-5:30 NSCS Coke Zero 400 Practice 1 (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Kyle Petty, Marty Snider, Ralph Sheheen

5:30-6:30 NNS Subway Firecracker 250 Final Practice (SPEED): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Bob Dillner, Wendy Venturini

6:30-8:00 NSCS Coke Zero 400 Final Practice (SPEED): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Matt Yocum

Friday 7/5:

2:00-4:00 NNS Subway Firecracker 250 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Shannon Spake, Mike Massaro

4:00-6:30 NSCS Coke Zero 400 Qualifying (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Ralph Sheheen

7:30 - NNS Subway Firecracker 250 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch, Shannon Spake

Saturday 7/6:

7:30 - NSCS Coke Zero 400 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum

New Hampshire (NSCS, NNS)

Iowa (NCWTS)

Friday 7/12:

12:00-1:30 NSCS Camping World RV 301 Practice 1 (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Wally Dallenbach, Chris Neville, Matt Yocum

1:30-3:00 NNS CNBC Prime's "The Profit" 200 Final Practice (SPEED): John Roberts, Jeff Hammond, Kyle Petty, Bob Dillner, Ralph Sheheen

3:30-5:30 NSCS Camping World RV 301 Qualifying (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Marty Snider, Chris Neville

Saturday 7/13:

10:00-11:00 NNS CNBC Prime's "The Profit" 200 Qualifying (ESPN2): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Vince Welch

11:00-12:30 NSCS Camping World RV 301 Final Practice (SPEED): Adam Alexander, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Chris Neville, Marty Snider

3:30 - NNS CNBC Prime's "The Profit" 200 (ABC): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Shannon Spake, Vince Welch

7:00-8:00 NCWTS American Ethanol 200 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Todd Bodine, Ray Dunlap, Hermie Sadler

8:30 - NCWTS American Ethanol 200 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Todd Bodine, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Sunday 7/14:

1:00 - NSCS Camping World RV 301 (TNT): Adam Alexander, Wally Dallenbach, Kyle Petty, Chris Neville, Ralph Sheheen, Marty Snider, Matt Yocum

Chicagoland (NNS)

Sunday 7/21:

11:00-12:00 NNS STP 300 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dr. Jerry Punch, Jamie Little

3:00 - NNS STP 300 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Indianapolis (NSCS, NNS)

Eldora (NCWTS)

Tuesday 7/23:

7:00-9:00 NCWTS CarCash Mudsummer Classic Practice 2 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler, Bob Dillner

Wednesday 7/24:

7:00-9:00 NCWTS CarCash Mudsummer Classic Qualifying Heat Races (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler, Bob Dillner

9:30 NCWTS CarCash Mudsummer Classic (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler, Bob Dillner

Friday 7/26:

10:30-11:30 NNS Indiana 250 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Wendy Venturini, Hermie Sadler

11:30-1:00 NSCS Brickyard 400 Practice 1 (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Hermie Sadler

Saturday 7/27:

9:00-11:00 NSCS Brickyard 400 Final Practice (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Ray Evernham, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

12:00-2:00 NNS Indiana 250 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Bob Dillner, Wendy Venturini

2:00-4:00 NSCS Brickyard 400 Qualifying (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Vince Welch

4:30 - NNS Indiana 250 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 7/28:

1:00 - NSCS Brickyard 400 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Pocono (NSCS, NCWTS)

Iowa (NNS)

AUGUST

Friday 8/2:

1:00-2:30 NSCS GoBowling.com 400 Practice 1 (SPEED): Rick Allen, Larry McReynolds, Phil Parsons, Bob Dillner, Wendy Venturini

3:00-5:00 NSCS GoBowling.com 400 Qualifying (SPEED): John Roberts, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

Saturday 8/3:

9:00-10:00 NSCS GoBowling.com 400 Practice 2 (SPEED): RAINED OUT

10:00-11:30 NCWTS Pocono Mountains 125 Qualifying (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler RAINED OUT

11:30-12:30 NSCS GoBowling.com 400 Final Practice (SPEED): RAINED OUT

1:00 - NCWTS Pocono Mountains 125 (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

8:00 - NNS US Cellular 250 (ESPN): Marty Reid, Ricky Craven, Shannon Spake, Rick DeBruhl, Jim Noble

Sunday 8/4:

1:00 - NSCS GoBowling.com 400 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Watkins Glen (NSCS, NNS)

Friday 8/9:

3:00-4:30 NSCS Cheez-It 355 At The Glen Practice 1 (SPEED): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

4:35-5:40 NNS Zippo 200 Final Practice (SPEED): John Roberts, Kenny Wallace, Jeff Hammond, Hermie Sadler, Ray Dunlap

5:45-6:00 NSCS Cheez-It 355 At The Glen Final Practice (SPEED):

Saturday 8/10:

9:30-11:00 NNS Zippo 200 Qualifying (ESPN2): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Vince Welch

11:30-1:00 NSCS Cheez-It 355 At The Glen Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dr. Jerry Punch, Mike Massaro

2:15 - NNS Zippo 200 (ABC): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 8/11:

1:00 - NSCS Cheez-It 355 At The Glen (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Michigan (NSCS, NCWTS)

Mid-Ohio (NNS)

Friday 8/16:

12:00-1:30 NSCS Pure Michigan 400 Practice 1 (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Kyle Petty, Wendy Venturini, Bob Dillner

2:00-3:30 NCWTS National Guard 200 Final Practice (SPEED): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Hermie Sadler, Ray Dunlap

3:30-5:30 NSCS Pure Michigan 400 Qualifying (SPEED): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Matt Yocum, Bob Dillner

Saturday 8/17:

8:30-9:30 NSCS Pure Michigan 400 Practice 2 (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Matt Yocum

9:30-11:00 NNS Nationwide Children's Hospital 200 Qualifying (ESPN2): Marty Reid, Ricky Craven, Mike Massaro, Rick DeBruhl

9:30-11:00 NCWTS National Guard 200 Qualifying (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Hermie Sadler, Ray Dunlap

11:00-12:00 NSCS Pure Michigan 400 Final Practice (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Darrell Waltrip, Bob Dillner, Wendy Venturini

12:30 - NCWTS National Guard 200 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Hermie Sadler, Ray Dunlap

2:30 - NNS Nationwide Children's Hospital 200 (ESPN): Marty Reid, Ricky Craven, Rick DeBruhl, Mike Massaro, Shannon Spake

Sunday 8/18:

1:00 - NSCS Pure Michigan 400 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Bristol (NSCS, NNS, NCWTS)

Wednesday 8/21:

10:00-11:00 NCWTS UNOH 200 Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

12:00-1:30 NCWTS UNOH 200 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

4:30-6:00 NCWTS UNOH 200 Qualifying (Fox Sports 2): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

8:00 - NCWTS UNOH 200 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler, Bob Dillner

Friday 8/23:

9:00-12:00 NNS Food City 250 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Ray Dunlap, Hermie Sadler

12:00-2:00 NSCS Irwin Tools Night Race Practice 1 (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

2:30-3:30 NSCS Irwin Tools Night Race Final Practice (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

3:30-5:00 NNS Food City 250 Qualifying (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Jeff Hammond, Ray Dunlap, Hermie Sadler

5:30-7:00 NSCS Irwin Tools Night Race Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dr. Jerry Punch, Jamie Little

7:30 - NNS Food City 250 (ESPN): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Saturday 8/24:

7:30 - NSCS Irwin Tools Night Race (ABC): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Atlanta (NSCS, NNS)

Canadian Tire Motorsport Park (NCWTS)

Friday 8/30:

3:00-4:30 NSCS AdvoCare 500 Practice 1 (Fox Sports 1): Bob Varsha, Larry McReynolds, Kyle Petty, Matt Yocum, Bob Dillner

7:00-8:30 NSCS AdvoCare 500 Qualifying (Fox Sports 1): Bob Varsha, Larry McReynolds, Kenny Wallace, Matt Yocum, Bob Dillner

9:00-10:30 NNS Great Clips / Grit Chips 300 Practice 1 (Fox Sports 2): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Ralph Sheheen, Wendy Venturini

Saturday 8/31:

10:30-11:30 NNS Great Clips / Grit Chips 300 Final Practice (Fox Sports 2): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Ralph Sheheen, Wendy Venturini

3:00-4:00 NSCS AdvoCare 500 Practice 2 (Fox Sports 2): Bob Varsha, Larry McReynolds, Kyle Petty, Matt Yocum, Bob Dillner

4:00-5:30 NNS Great Clips / Grit Chips 300 Qualifying (Fox Sports 2): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Ralph Sheheen, Wendy Venturini

6:00-7:00 NSCS AdvoCare 500 Final Practice (Fox Sports 2): Bob Varsha, Larry McReynolds, Kyle Petty, Matt Yocum, Bob Dillner

7:30 - NNS Great Clips / Grit Chips 300 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Mike Massaro, Vince Welch

SEPTEMBER

Sunday 9/1:

1:30 - NCWTS Chevy Silverado 250 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

7:30 - NSCS AdvoCare 500 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Mike Massaro, Vince Welch

Richmond (NSCS, NNS)

Iowa (NCWTS)

Friday 9/6:

9:00-11:30 NNS Virginia 529 College Savings 250 Final Practice (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

12:00-2:00 NSCS Federated Auto Parts 400 Practice 1 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Ray Evernham, Dr. Jerry Punch, Jamie Little

2:30-3:30 NSCS Federated Auto Parts 400 Final Practice (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Ray Evernham, Dave Burns, Vince Welch

4:00-5:00 NNS Virginia 529 College Savings 250 Qualifying (ESPN2): Marty Reid, Rusty Wallace, Brad Daugherty, Dr. Jerry Punch, Jamie Little

5:30-7:00 NSCS Federated Auto Parts 400 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Vince Welch

7:30 - NNS Virginia 529 College Savings 250 (ESPN): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Saturday 9/7:

12:00-2:30 NCWTS Fan Appreciation 200 Final Practice (Fox Sports 2): Rick Allen, Phil Parsons, Ray Dunlap, Hermie Sadler

7:30 - NSCS Federated Auto Parts 400 (ABC): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 9/8:

12:30-1:30 NCWTS Fan Appreciation 200 Qualifying (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Ray Dunlap, Hermie Sadler

2:00 - NCWTS Fan Appreciation 200 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Chicagoland (NSCS, NNS, NCWTS)

Friday 9/13:

10:00-11:30 NCWTS EnjoyIllinois.com 225 Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

12:00-1:00 NCWTS EnjoyIllinois.com 225 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

1:00-2:30 NSCS Geico 400 Practice 1 (Fox Sports 1): John Roberts, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

2:30-4:00 NNS Dollar General 300 Practice 1 (Fox Sports 1): Ralph Sheheen, Jeff Hammond, Kyle Petty, Matt Clark, Matt Yocum

4:00-5:00 NCWTS EnjoyIllinois.com 225 Qualifying (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

5:00-6:30 NSCS Geico 400 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Jamie Little, Dr. Jerry Punch

6:30-8:00 NNS Dollar General 300 Final Practice (Fox Sports 2): Ralph Sheheen, Jeff Hammond, Kyle Petty, Matt Clark, Matt Yocum

8:30 - NCWTS EnjoyIllinois.com 225 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 9/14:

11:00-12:00 NSCS Geico 400 Practice 2 (Fox Sports 2): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

12:00-1:30 NNS Dollar General 300 Qualifying (Fox Sports 2): John Roberts, Phil Parsons, Jeff Hammond, Matt Yocum, Matt Clark

2:00-3:00 NSCS Geico 400 Final Practice (Fox Sports 2): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

3:30 - NNS Dollar General 300 (ESPN2): Marty Reid, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 9/15:

2:00 - NSCS Geico 400 (ESPN/ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

New Hampshire (NSCS)

Kentucky (NNS)

Friday 9/20:

12:00-1:30 NSCS Sylvania 300 Practice 1 (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Hermie Sadler, Ralph Sheheen, Bob Dillner

3:30-5:00 NSCS Sylvania 300 Qualifying (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Hermie Sadler, Ralph Sheheen, Bob Dillner

Saturday 9/21:

9:00-10:30 NSCS Sylvania 300 Practice (Fox Sports 2): John Roberts, Larry McReynolds, Hermie Sadler, Ralph Sheheen, Bob Dillner

11:00-12:00 NSCS Sylvania 300 Final Practice (Fox Sports 2): John Roberts, Larry McReynolds, Hermie Sadler, Ralph Sheheen, Bob Dillner

7:30 - NNS Kentucky 300 (ESPNEWS): Marty Reid, Ricky Craven, Rick DeBruhl, Mike Massaro, Jim Noble

Sunday 9/22:

2:00 - NSCS Sylvania 300 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Dover (NSCS, NNS)

Las Vegas (NCWTS)

Friday 9/27:

11:00-12:30 NSCS AAA 400 Practice 1 (Fox Sports 1): Adam Alexander, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Matt Yocum

12:30-3:00 NNS OneMain Financial 200 Final Practice (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Wendy Venturini, Matt Clark

3:00-4:30 NSCS AAA 400 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Vince Welch, Dave Burns

Saturday 9/28:

11:00-12:00 NSCS AAA 400 Practice 2 (Fox Sports 2):

12:00-1:30 NNS OneMain Financial 200 Qualifying (Fox Sports 2):

3:30 - NNS OneMain Financial 200 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

8:30 - NCWTS Smith's 350 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Sunday 9/29:

12:00-1:00 AM NSCS AAA 400 Final Practice (Fox Sports 2):

2:00 - NSCS AAA 400 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Kansas (NSCS, NNS)

OCTOBER

Friday 10/4:

12:30-2:00 NSCS Hollywood Casino 400 Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Ray Dunlap, Bob Dillner

2:00-3:30 NNS Kansas Lottery 300 Practice 1 (Fox Sports 1): John Roberts, Phil Parsons, Jeff Hammond, Hermie Sadler, Wendy Venturini

3:30-5:00 NNS Kansas Lottery 300 Final Practice (Fox Sports 1): John Roberts, Phil Parsons, Jeff Hammond, Hermie Sadler, Wendy Venturini

5:00-6:30 NSCS Hollywood Casino 400 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dr. Jerry Punch, Jamie Little

Saturday 10/5:

11:00-12:00 NSCS Hollywood Casino 400 Practice 2 (Fox Sports 2): Rick Allen, Larry McReynolds, Phil Parsons

12:00-1:30 NNS Kansas Lottery 300 Qualifying (Fox Sports 2): John Roberts

1:30-3:00 NSCS Hollywood Casino 400 Final Practice (Fox Sports 2): Rick Allen, Larry McReynolds, Phil Parsons

3:30 - NNS Kansas Lottery 300 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 10/6:

2:00 - NSCS Hollywood Casino 400 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Charlotte (NSCS, NNS)

Thursday 10/10:

3:30-5:00 NSCS Bank of America 500 Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

6:00-7:00 NNS Dollar General 300 Final Practice (Fox Sports 2):

7:00-8:30 NSCS Bank of America 500 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Vince Welch, Dave Burns

Friday 10/11:

3:00-4:00 NSCS Bank of America 500 Practice 2 (Fox Sports 2):

4:00-5:30 NNS Dollar General 300 Qualifying (Fox Sports 2):

5:30-7:00 NSCS Bank of America 500 Final Practice (Fox Sports 2):

7:30 - NNS Dollar General 300 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Saturday 10/12:

7:30 - NSCS Bank of America 500 (ABC): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Talladega (NSCS, NCWTS)

Friday 10/18:

10:30-12:30 NCWTS fred's 250 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

2:30-3:30 NSCS Camping World RV Sales 500 Practice 1 (Fox Sports 1): Adam Alexander, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

4:00-5:00 NSCS Camping World RV Sales 500 Final Practice (Fox Sports 1): Adam Alexander, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Wendy Venturini

5:00-7:00 NCWTS fred's 250 Qualifying (Fox Sports 2): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 10/19:

12:00-2:30 NSCS Camping World RV Sales 500 Qualifying (Fox Sports 2): RAINED OUT

4:00 - NCWTS fred's 250 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Sunday 10/20:

2:00 - NSCS Camping World RV Sales 500 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Martinsville (NSCS, NCWTS)

Friday 10/25:

9:00-10:00 NCWTS Kroger 200 Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

10:30-12:00 NCWTS Kroger 200 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

12:00-1:30 NSCS Goody's Headache Relief Shot 500 Practice 1 (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Jeff Hammond, Bob Dillner, Matt Yocum

3:30-5:00 NSCS Goody's Headache Relief Shot 500 Qualifying (Fox Sports 1):

5:00-6:00 NCWTS Kroger 200 Qualifying (Fox Sports 2): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 10/26:

10:30-11:30 NSCS Goody's Headache Relief Shot 500 Practice 2 (Fox Sports 2):

12:00-1:00 NSCS Goody's Headache Relief Shot 500 Final Practice (Fox Sports 1): Mike Joy, Larry McReynolds, Kyle Petty, Wendy Venturini, Matt Yocum

1:30 - NCWTS Kroger 200 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Sunday 10/27:

1:30 - NSCS Goody's Headache Relief Shot 500 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Texas (NSCS, NNS, NCWTS)

NOVEMBER

Friday 11/1:

12:30-2:00 NSCS AAA Texas 500 Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Hermie Sadler, Ray Dunlap

2:00-3:00 NNS O'Reilly Auto Parts Challenge Practice 1 (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Wendy Venturini, Bob Dillner

3:00-4:30 NCWTS WinStar World Casino 350k Qualifying (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

4:30-6:00 NSCS AAA Texas 500 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Mike Massaro, Dave Burns

6:00-7:30 NNS O'Reilly Auto Parts Challenge Final Practice (Fox Sports 2): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Wendy Venturini, Bob Dillner

8:30 - NCWTS WinStar World Casino 350k (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 11/2:

11:00-12:00 NSCS AAA Texas 500 Practice 2 (Fox Sports 2): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Wendy Venturini, Bob Dillner

12:00-1:30 NNS O'Reilly Auto Parts Challenge Qualifying (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Ray Dunlap, Hermie Sadler

2:00-3:00 NSCS AAA Texas 500 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Wendy Venturini, Hermie Sadler

3:30 - NNS O'Reilly Auto Parts Challenge (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch

Sunday 11/3:

3:00 - NSCS AAA Texas 500 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Mike Massaro, Dr. Jerry Punch

Phoenix (NSCS, NNS, NCWTS)

Friday 11/8:

12:00-1:30 NNS ServiceMaster 200 Practice 1 (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Wendy Venturini, Bob Dillner

1:30-3:30 NSCS AdvoCare 500k Practice 1 (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Hermie Sadler, Chris Neville

3:30-4:30 NNS ServiceMaster 200 Final Practice (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Wendy Venturini, Bob Dillner

4:30-5:30 NCWTS Lucas Oil 150 Qualifying (Fox Sports 2): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

5:30-7:00 NSCS AdvoCare 500k Qualifying (Fox Sports 2):

8:00 - NCWTS Lucas Oil 150 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

Saturday 11/9:

11:30-12:30 NSCS AdvoCare 500k Practice 2 (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Bob Dillner, Chris Neville

12:30-2:00 NNS ServiceMaster 200 Qualifying (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kenny Wallace, Ray Dunlap, Wendy Venturini

2:30-3:30 NSCS AdvoCare 500k Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Larry McReynolds, Kyle Petty, Ray Dunlap, Chris Neville

4:00 - NNS ServiceMaster 200 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 11/10:

3:00 - NSCS AdvoCare 500k (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Homestead (NSCS, NNS, NCWTS)

Friday 11/15:

10:00-11:00 NNS Ford EcoBoost 300 Practice 1 (Fox Sports 1): John Roberts, Jeff Hammond, Kyle Petty, Wendy Venturini, Bob Dillner

11:00-1:00 NCWTS Ford EcoBoost 200 Final Practice (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

1:30-2:55 NSCS Ford EcoBoost 400 Practice 1 (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Ray Evernham, Dave Burns, Jamie Little

3:00-4:30 NNS Ford EcoBoost 300 Final Practice (Fox Sports 2): John Roberts, Jeff Hammond, Kyle Petty, Wendy Venturini, Bob Dillner

4:30-5:30 NCWTS Ford Ecoboost 200 Qualifying (Fox Sports 2): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler

6:00-7:30 NSCS Ford EcoBoost 400 Qualifying (ESPN2): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Vince Welch, Dr. Jerry Punch

8:00 - NCWTS Ford EcoBoost 200 (Fox Sports 1): Rick Allen, Phil Parsons, Michael Waltrip, Ray Dunlap, Hermie Sadler, Bob Dillner

Saturday 11/16:

12:00-1:00 NSCS Ford EcoBoost 400 Practice 2 (Fox Sports 2):

1:00-2:30 NNS Ford EcoBoost 300 Qualifying (Fox Sports 2):

3:00-4:00 NSCS Ford EcoBoost 400 Final Practice (Fox Sports 2):

4:30 - NNS Ford EcoBoost 300 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch

Sunday 11/17:

3:00 - NSCS Ford EcoBoost 400 (ESPN): Allen Bestwick, Dale Jarrett, Andy Petree, Dave Burns, Jamie Little, Dr. Jerry Punch, Vince Welch